KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12156245
*
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 12:45:37
1
100 kr
4/11 17:07:31
2
200 kr
5/11 18:02:14
3
600 kr
5/11 18:40:19
4
500 kr
5/11 18:40:19
3
600 kr (Budbetjänt)
5/11 18:41:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08
-
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48
*
Hans Lindh
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Läs om budbetjänten
nr 1215 6245
Hans Lindh
(f. 1926), Sverige
Etsning, Gustav Adolfs torg år 2584,11/30. Motivet: 39x48
Hans Bertil Lindh, svensk grafiker född 1926 i Eskilstuna.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 12:45:37 | 1 | 100 kr |
4/11 17:07:31 | 2 | 200 kr |
5/11 18:02:14 | 3 | 600 kr |
5/11 18:40:19 | 4 | 500 kr |
5/11 18:40:19 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
5/11 18:41:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08 -
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48